< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

BIBLIOTĒKA

Kontaktinformācija

Adrese: “Biblioteka”, Blāzma, Puzes pag., Ventspils nov., LV-3613,

vadītāja Anda Lejniece,
tālr. 20280667,
e-pasts: [email protected]

Puzes bibliotēka ir Puzes pagasta Ventspils novada izglītības un informācijas iestāde, tās darbības mērķis ir iedzīvotāju bibliotekārā, bibliogrāfiskā, informatīvā un konsultatīvā apkalpošana. Bibliotēkai ir kultūras, informācijas, izglītības un sociālās, kā arī izklaidējošās funkcijas.
Par bibliotēkas atvēršanas gadu uzskata 1923.gadu, kad tā sāka darboties Puzes patērētāju biedrības paspārnē. Līdz 1979.gada rudenim bibliotēka atradās Puzes tautas namā jeb bijušajā Aizsargu namā. No 1979. gada oktobra ar kolhoza “Blāzma” gādību bibliotēka atrada mājvietu jaunās telpās zem viena jumta ar pamatskolu un kultūras namu. Laikā līdz 2009.gadam bibliotēka bija Puzes pagasta pašvaldības struktūrvienība, pašlaik tā ir Ventspils novada pašvaldības struktūrvienība. Bibliotēka atkārtotu akreditāciju izgājusi 2014. gada 28. augustā.

Bibliotēkas bezmaksas pakalpojumi

Brīvpieejas grāmatu krājums. Bibliotēkā pieejamas 7592 grāmatas, no tām 1134 ir bērnu un jauniešu.
Kurzemes virtuālais kopkatalogs. Reģionāls virtuāls bibliotēku kopkatalogs informācijas meklēšanai Kurzemes reģiona bibliotēku elektroniskajos katalogos un novadpētniecības datubāzēs.
Datori un internets. 9 datori ar interneta pieslēgumu un bezvadu interneta bezmaksas izmantošana.
Abonētās datubāzes. Bezmaksas piekļuve abonētajām datubāzēm internetā– Letonika.lv, Lursoft laikrakstu bibliotēka, Filmas.lv,
Periodika.lv.
34 nosaukumu preses izdevumi. Bibliotēka piedāvā lasīt laikrakstus: Neatkarīgā Rīta Avīze, Ventas Balss, Ventspils Novadnieks u.t.t.
Novadpētniecības materiāli un seni sadzīves priekšmeti. Bibliotēkā ir atsevišķa telpa, kurā izvietoti gan savāktie vēsturiskie materiāli par Puzes pagastu, gan arī sadzīves priekšmeti, kurus bibliotēkai atdāvinājuši pagasta iedzīvotāji.
Izstādes un tematiski pasākumi. Katru mēnesi bibliotēkā tiek izliktas izstādes, kas veltītas rakstniekiem īpašās jubilejās, kurās apkopoti materiāli par svētkiem vai savākta informācija par aktuālu tēmu. Katru mēnesi notiek arī lielāki un mazāki pasākumi – dzejas lasīšanas pēcpusdienas, lasītāju tikšanās ar rakstniekiem u.c. Daudzi pasākumi notiek sadarbībā ar skolu un kultūras namu.
Starpbibliotēku abonements (SBA). Iespieddarbus, kuri nav Puzes bibliotēkas krājumā, var pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu.
Apmācības. Bezmaksas apmācības darbam ar datoru un internetu.
Uzziņas un konsultācijas. Konsultācijas par bibliotēku un tās izmantošanas iespējām, tematisku uzziņu izpilde.

Bibliotēkas maksas pakalpojumi

Kopēšana. Melnbalta A4 formāta 1 lappuse 0,09 eiro, melnbalta A3 formāta 1 lappuse 0.17 eiro.
Datorizdruka. Melnbalta izdruka – A4 formāta 1 lappuse 0,09 eiro, krāsaina izdruka – A4 formāta 1 lappuse 0.95 eiro.
Skenēšana. Neiesieti dokumenti 0,30 eiro, iesieti dokumenti 0,36 eiro.
Laminēšana. A4 formāta 1 lapa 0,44 eiro, A3 formāta 1 lapa 0,88 eiro.
*cenas norādītas bez PVN.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm