< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Māksla logos – cilvēkiem patīk  

Pandēmijas laikā esam pieraduši baudīt mākslu, veroties kultūras iestāžu logos. Ziru tautas namā, bibliotēkā un pagasta pārvaldē pašlaik skatāmi Ligitas Strazdiņas darbi.  

Pirms gada šīs amatiermākslinieces veikums bija redzams Puzes kultūras namā, pēc tam arī Popē un Užavā. Nu ir Ziru kārta. Ligita dzīvo Rinkules ciemā Sabiles apkārtnē, bet savulaik ir mācījusies Ugāles vidusskolā, tāpēc vēlējusies, lai gleznas būtu izstādītas Ventspils novadā. “Sāku gleznot pirms trim gadiem. Tas notika it kā netīšām. Man vienmēr ir paticis skatīties raidījumus par mākslu, bet neuzdrošinājos cerēt, ka arī es kaut ko varētu šajā jomā darīt,” atzīst Ligita. Kādā intervijā viņa atklāj, ka vērojusi video, kurā darbojies gleznotājs Bobs Ross. Skatījusies vienu vakaru, otru, līdz nolēmusi pati pamēģināt gleznot. Kādu laiku Ligita apmeklēja mākslas studiju, bet lielākoties prasmes apgūtas pašmācības ceļā. Darbi top akrila tehnikā, ir mēģināts strādāt arī ar eļļu, bet tā tik ļoti nesaista. “Pirmajos divos gados man bija tik daudz ideju – varēju gleznot un gleznot. Tagad apzināti sevi bremzēju, jo ir tik daudz darbu, ka tos vairs nav, kur likt. Palaikam kāda glezna tiek nopirkta, un par to liels prieks, tātad cilvēkiem patīk tas, ko daru. Starp citu, mana izstāde bija sarīkota arī Usmā. Noslēgums toreiz notika pie tautas nama – satikos ar skatītājiem, un tas bija patīkami,” atceras Ligita.

Puzes kultūras nama vadītāja Līga Galdiņa ievērojusi, ka cilvēkiem ļoti patīk apskatīt logos iekārtotās izstādes. Ja tās būtu izvietotas iekštelpās, ne katrs sadūšotos ienākt iekšā, bet tagad arī garāmejot var piestāt un palūkot, kas šoreiz redzams. Līga piebilst, ka vakaros kultūras nama logi ir izgaismoti, tādēļ izstādes var aplūkot jebkurā diennakts laikā. Pašlaik Puzes kultūras namā vērojami spilgtie un izteiksmīgie vietējās mākslinieces Daces Grundmanes darbi. Jūnijā Līga iekārtos jaunu izstādi.

Puzes kultūras nama logos redzami vietējās mākslinieces Daces Grundmanes darbi.