< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Pužiņi un tārgalnieki savāc daudz makulatūras pārstrādei

Pužiņi un tārgalnieki savāc daudz makulatūras pārstrādei

2022-05-25, 15.08

Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona. Piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērnu no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona. Kurzemes reģionu konkursā pārstāvēja 58 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 106,9 tonnas makulatūras, kas ir apmēram piektdaļa no visā valstī savāktā daudzuma.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” tiek rīkots jau 18. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. “Izlietotā iepakojuma, tostarp makulatūras, dalīta vākšana valsts mērogā pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Tomēr, paralēli esošajai infrastruktūrai, ik gadu kampaņa “Tīrai Latvijai” pārstrādei pienes simtiem tonnu nevajadzīgu papīru un kartonu, uzskatāmi demonstrējot, ka šīm otrreizējām izejvielām joprojām ir jāmeklē alternatīvi savākšanas avoti,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. “Lai arī šķiet, ka dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr mūsu rīkotie konkursi parāda, ka, pat, strādājot attālināti, mācoties no mājām, visu darot elektroniski, sabiedrība tik un tā rada simtiem tonnu papīra un kartona atkritumu. Tāpēc mēs nevaram aizmirst par atkritumu šķirošanas nozīmi, un pārstrādē jānogādā katra izlasītā avīze, tukšais papīra maiss vai kartona kaste – jo tas ir izejmateriāls kam jaunam,” uzsver L. Kubliņa.

Aktīvākie makulatūras vākšanā Kurzemē šogad ir skolēni no Talsu pamatskolas, kas savākuši 8,2 tonnas makulatūras. Otrajā vietā Kurzemes reģionā ierindojas Puzes pamatskolas audzēkņi ar savāktām 7,73 tonnām makulatūras. Pērn Puzes pamatskolas skolēni bija līderi Kurzemes reģionā. Savukārt Tārgales pamatskola iegūst 3. vietu reģionā, savācot 4,81 tonnu makulatūras.

Rēķinot pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni, lieliski sasniegumi Kurzemes reģionā ir Puzes pamatskolai, kur katrs audzēknis vidēji pārstrādei savācis 117,12 kg makulatūras. Pērn Puzes pamatskolas audzēkņi šajā nominācijā ieņēmu otro vietu Kurzemē, bet šogad jau izvirzījušies līderos. Remtes pamatskolā vidēji katrs audzēknis pārstrādei nogādājis 86,21 kg makulatūras, savukārt Sikšņu pamatskolā vidēji savākti 83,78 kg makulatūras uz vienu iestādes audzēkni. Zūru pamatskolas audzēkņi konkursa “Tīrai Latvijai” ietvaros savākuši 2,75 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” rīkoja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, “Lautus Vide” PS, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”,  Valsts izglītības satura centru, Latvijas Tirgotāju asociāciju. Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami vietnē www.tirailatvijai.lv.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika