< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Mazpulcēni izaudzējuši 749,3 kg ķirbju

Ir noslēdzies 808. Puzes mazpulka biznesa projekts “Ķirbis”. Pavasarī četri mazpulcēni no z/s “Ezerkauliņi” saņēma 100 ‘Hokaido’ šķirnes ķirbju sēkliņu. Rudens raža ir atšķirīga, bet kopā ir nodoti 749,3 kg ķirbju, stāsta mazpulka vadītāja Māra Kraule.
Viņas audzēkņu izaudzētā raža nopērkama lielākajos “Maxima” tīkla veikalos plauktos. Visiem ķirbīšiem ir uzlīmes ar audzētāja vārdu un mazpulka nosaukumu, tāpēc Māra saņem ziņas no cilvēkiem, kas tos iegādājušies un saka paldies par garšīgajiem ķirbjiem.

Gunārs Adriāns Bērznieks izaudzēja 76,82 kg ķirbju, Dārtas Apsītes dārzā izauga 100,3 kg ķirbīšu, Rūda Rūdolfa Upenieka raža bija 107,48 kg. Mazpulka rekordiste ir Natālija Žubure, viņas raža ir 465 kg ‘Hokaido’ šķirnes garšīgo ķirbīšu.

Ķirbju projektā piedalījās 76 mazpulcēni no 26 mazpulkiem. Natālija Latvijas mērogā ierindojusies top pieciniekā, iegūstot ceturto vietu. “Esam lepni par šo lielisko rezultātu. Natālija saņēma uzaicinājumu piedalīties ķirbju svēršanas pasākumā, kam bija jānotiek 21. oktobrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā – ļoti žēl, bet šo pasākumu atcēla. Sagaidot to, Latvijas mazpulku padome aicināja katru ķirbju audzētāju aizsūtīt skaistākā ķirbja fotogrāfiju. Puzes ķirbju audzētāji savus lielākos ķirbjus parādīja izstādē skolā, šo ķirbju fotogrāfijas aizsūtīju konkursam, un balsojuma rezultātā 2. vietu ieguva Dārtas Apsītes ķirbis “Spicumiņš””, atklāj Māra

Čaklā Bergu ģimene, tātad arī Natālija, šogad pabija kirbju svētkos Popē un arī Ventspilī ar saviem dižākajiem citu šķirņu ķirbjiem. Ventspilī Natālija saņēma balvu nominācijā “Misters Ķirbis” – šogad viņai bija izaudzis interesants, spilgti zaļš ķirbis. Lielākais šī projekta ieguvums, Mārasprāt, ir tas, ka gan Dārta, gan Natālija arī nākamajā gadā vēlas audzēt ķirbjus.