< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Pagastu diena notiks Reņka dārzā

1. septembrī, kā jau tas rudenī ierasts, notiks Pagastu diena, šoreiz – Reņķa dārzā. “Pasaule mainās, un arī mēs maināmies tai līdzi, tāpēc šogad svētkus ar moto “Lauku lustes Reņķa dārzā” rīkosim pilsētas centrā, tādējādi padomājot arī par tiem cilvēkiem, kuriem grūti tālu aiziet,” saka sieviešu biedrības “Spārni” vadītāja Zigrīda Krauze.
Viņa ir gandarīta par to, ka daudzu gadu garumā Pagastu diena ir kļuvusi par tautā iemīļotiem svētkiem, tos gaida ne tikai Ventspils novada ļaudis, kas var padižoties ar saviem priekšnesumiem un rokdarbiem, pēc sentēvu receptēm gatavotiem ēdieniem, bet arī ventspilnieki, kas ierodas nogaršot gardās maltītes, baudīt kultūras programmu, satikt novadā dzīvojošos draugus, saturīgi pavadot brīvo laiku, turklāt pasākumā ir padomāts, lai būtu, ko darīt dažāda gadagājuma cilvēkiem.
Lai apmeklētu Pagastu dienu, būs izveidotas četras ieejas, tādēļ cilvēki notikuma vietā varēs nokļūt raitāk, kura viņus sagaidīs pasākuma vadītāji Rita un Valdis Lūriņi. Bērni varēs samīļot mazākus un lielākus dzīvniekus, viņu vecākiem noteikti patiks norises “Praktiskajā lauku sētā”, kur notiks sviesta kulšana, biezpiena sildīšana un siera siešana. Šoreiz viesos aicināti viesi no Talsiem, kuri piedāvās izbaudīt dažādas sava novada garšas. Radošajā darbnīcā būs iespēja iesaistīties pļavu ziedu pušķu veidošanā, bet Jelgavas Karameļu darbnīcas pārstāvji pārdos našķus.

“Visus pārsteigumus neatklāsim, lai būtu interesanti, bet priecāsimies par katru, kurš apmeklēs Pagastu dienu un svinēs svētkus kopā ar mums. Gribu pateikt paldies visiem, kas iesaistījušies pasākuma rīkošanā – ikvienam palīgam pilsētā un novadā, jo tikai kopā mēs varam radīt paliekošas vērtības,” uzskata Zigrīda Krauze.